Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий розглядати можливість повернення тимчасово окупованого Росією Криму невійськовим шляхом. Однак, варіант, коли український півострів буде частиною ворожої країни, обговорюватися не буде.

Про це Зеленський сказав в інтерв’ю Financial Times.

«Я розумію, що всі збентежені ситуацією і тим, що буде з Кримом. Якщо хтось готовий запропонувати нам шлях щодо деокупації Криму невійськовим шляхом, я буду тільки “за”. Якщо рішення не передбачає деокупацію і Крим є частиною Російської Федерації, ніхто не повинен марнувати на це час. Це марна трата часу», — сказав президент.

Як зазначає видання, деякі західні партнери занепокоєні тим, що будь-яка спроба України повернути Крим може призвести до небезпечної ескалації з боку Москви, можливо, навіть до застосування ядерної зброї.

Зеленський зауважив, що доля Криму підіймається на міжнародний порядок денний.

Він також нагадав, що російські удари по українських об’єктах цивільної інфраструктури свідчать про те, що в Кремлі не мають наміру вести переговори про завершення війни.

Зеленський також заявив, що нова стратегія Росії щодо знищення інфраструктури України та занурення її в темряву не послабить рішучості звільнити всю окуповану територію. Президент підкреслив, що довготривалого врегулювання війни не буде, якщо РФ не піде з усіх окупованих нею територій.

«Ми повинні повернути всі землі… Якщо ви не можете повністю повернути свою землю, війна просто буде заморожена. Це питання часу, коли вона відновиться», — сказав він.

Нагадаємо, парламент Молдови визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Фото: відкриті джерела