Президент Володимир Зеленський виступив онлайн на відкритті чергового Каннського кінофестивалю, процитувавши славнозвісний монолог із фільму Чарлі Чапліна "Великий диктатор".

Про це повідомляє Reuters.

Президент закликав митців кінематографу не ігнорувати лихо українського народу й реагувати на нього у своїй творчості. Він підкреслив, що свобода переможе лише тоді, коли провідні митці світу не стоятимуть осторонь від боротьби українців проти російської диктатури.

Зеленський також процитував низку відомих цитат із інших класичних кінострічок, аби увиразнити масштаб жахів війни в Україні для провідних представників кінематографу.

Він процитував слова, які вимовлені персонажем полковник-лейтенантом Біллом Кілґором (грає Роберт Дюваль) у фільмі “Апокаліпсис сьогодні” Френсіса Копполи 1979 року. Персонаж, який вимовляє глузливі слова про нищівні бомбардування цивільного населення під час війни у В’єтнамі, виступає там як символ виродження людяності під час війни.

Президент підкреслив, що українці відчули жахливий цинізм цих відомих слів із кінострічки, але вже особисто в живу.

Крім того, Зеленський пояснив, що звичайні українці переживають те саме, що й Ґвідо з фільму “Життя прекрасне” Роберто Беніньї. За сюжетом, у фашистській Італії єврей Ґвідо, якого кинули до концтабору з його сином, постійно вигадує гру для свого сина, аби той не здогадався, що їм загрожує загибель.

Як повідомлялося раніше, Кулеба назвав злочином співучасть у торгівлі краденим українським зерном.

Фото: Українська правда