Це повне виведення військ з території України.

Президент Володимир Зеленський заявив, що переговори з Росією можливі лише тоді, коли російські війська залишать незаконно окуповану територію України. Про це Зеленський сказав після зустрічі з генсеком ООН та президентом Туреччини 18 серпня у Львові, повідомляють турецькі ЗМІ.

Водночас президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що “зберігає віру у те, що війна закінчиться за столом переговорів”.

Ердоган заявив, що не лише Україна, а й увесь світ відчули позитивні результати Стамбульської угоди.

Також президент Туреччини має намір обговорити з лідером країни-агресора Володимиром Путіним підсумки львівських переговорів із Зеленським та Гутеррішем.

Натомість президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наголосив на необхідності досягти дипломатичного врегулювання між Україною і росією – для цього, на його думку, варто повернутися до переговорів на основі параментрів, сформованих на березневій зустрічі у Стамбулі. Про це повідомляє Anadolu.

За його словами, під час переговорів вони оцінили можливості трансформації позитивної атмосфери, створеної Стамбульською угодою, у постійний мир.

Міжнародне співтовариство має велику відповідальність за відновлення дипломатичного процесу, ми спеціально вказали на те, що це потрібно зробити” – сказав Ердоган.

Він підкреслив, що Туреччина підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

Ми висловили стурбованість триваючими сутичками навколо Запорізької АЕС. Ми не хочемо пережити новий Чорнобиль. Як Туреччина, з одного боку, ми докладаємо зусиль для припинення конфлікту шляхом дипломатичного вирішення, з іншого боку, ми підтримували наших українських друзів і продовжуємо це робити” – заявив Ердоган.

Особисто я вірю в те, що війна врешті-решт закінчиться за столом переговорів. Власне, пани Зеленський і Гутерреш згодні в цьому питанні. Вся справа в тому, щоб визначити найкоротший і найсправедливіший шлях до столу переговорів” – сказав він.

На думку Ердогана, можна реанімувати переговори на основі тих параметрів, які були сформовані в Стамбулі в березні.

Ми готові знову відіграти роль фасилітатора чи посередника, щоб надати всі види підтримки для досягнення цієї мети” – заявив президент Туреччини.

Крім того, за словами Ердогана, на зустрічі обговорювалися питання обміну військовополоненими і турецькі ініціативи в цьому питанні.

Фото: Фейсбук