Перша леді України Олена Зеленська відвідала Львів, де взяла участь у відправленні українських дітей з онкологією на лікування за кордон та ознайомилася з роботою центрів допомоги.

Про це повідомляють на сайті президента України.

У межах поїздки Олена Зеленська відвідала Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. З перших днів російського вторгнення на базі цієї лікарні організовують «конвої життя» для лікування українських дітей з онкологічними діагнозами у клініках ЄС, США та Канади.

Звідси у супроводі медбригад юних пацієнтів разом із близькими доправляють до Польщі, у спеціально створену клініку Unicorn. Там дітей розподіляють на постійне лікування – у Польщі чи в інших країнах.

Дружина Президента взяла участь у відправленні чергового «конвою життя» – п’ятеро дітей через Польщу вирушили на лікування до Італії.

«З часу першого «конвою життя» у березні, коли ми домовилися з країнами Європи про порятунок наших маленьких онкопацієнтів, для мене було дуже важливо на власні очі побачити цей унікальний процес. Адже до України та наших лікарів цього не робив ніхто у світі! Тепер саме про них напишуть у посібниках для наступних поколінь медиків: як перевезти маленьких пацієнтів за тисячі кілометрів від обстрілів так, щоб не нашкодити, щоб справді врятувати – і від війни, і від хвороби водночас», – сказала перша леді.

Фото:Відкриті джерела