Країни Заходу вже заморозили $300−500 млрд російських активів, які можуть знадобитися для відновлення України.

Про це  повідомляє Урядовий портал.

Під час брифінгу у Нью-Йорку, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що довгострокове відновлення України буде коштувати сотні мільярдів, і його фінансування має відбутися за російські кошти.

«Заморожені російські активи складають від $300 до $500 млрд. Україна лобіює прийняття нової міжнародної угоди для конфіскації цих активів. Ми також обговорюємо питання зміни національних законодавств партнерів для такої конфіскації на користь України. Агресор має заплатити свою ціну, а його кошти стати основним ресурсом для нашої масштабної відбудови», — підкреслив очільник українського уряду.

За його словами, під час зустрічей із лідерами країн-партнерів на полях ООН він отримав запевнення у беззаперечній підтримці України, не дивлячись на останні провокаційні кроки Росії.

«Російська мобілізація та фейкові референдуми для нас нічого не змінюють. Ми будемо робити все, аби звільнити свої території. Партнери готові нас підтримувати», — наголосив прем’єр.

Також Шмигаль зазначив, що Україна працює над продовженням зернової угоди, яка допомагає подолати продовольчу кризу у світі, а також обговорює з усіма країнами важливість демілітаризації ЗАЕС, де російські війська продовжують здійснювати провокаційні обстріли.

Фото: відкриті джерела