Генеральний директорат з питань оподаткування й митного союзу Єврокомісії (DG TAXUD) розпочав роботу над фінальною оцінкою готовності України приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами ("митний безвіз").

Про це повідомляє пресслужба Держмитниці.

Місія триватиме 23-24 червня й оцінить прогрес України з моменту проведення попередньої оцінювальної місії у листопаді 2021 року. Україна має презентувати, як забезпечено загальний транзит законодавчо й організаційно відповідно до вимог DG TAXUD.

Зокрема, буде дано оцінку застосування технології NCTS митницею відправлення й митницею призначення, роботі команди з реалізації технології, та як відбувається взаємодія з питань спільного транзиту на різних рівнях.

У разі позитивної оцінки Україна отримає запрошення приєднатися до Конвенцій.

Станом на червень 2022 року в Україні розгорнуто необхідний технічний функціонал, передбачений режимом спільного транзиту, проведено підготовку персоналу. У системі вже зареєстровано понад 1100 трейдерів, близько 4500 працівників митниці, подано понад 5000 декларацій.

Понад рік працює служба підтримки NCTS. Тринадцятьом компаніям надано статус фінансового гаранта. Розпочато надання українським підприємствам спеціальних транзитних спрощень.

Фото: відкриті джерела