Цим максимумом буде ціна, за якою російська нафта наразі продається в Азії, приблизно на 30% дешевше за поточні ціни в Європі.

Про це повідомило видання Politico.

У повідомленні зазначили, що Єврокомісія в середу, 28 вересня, запропонує країнам ЄС ввести межу ціни на російську нафту.

“Сьогодні о 14:30 Єврокомісія поінформує послів ЄС про новий пакет санкцій щодо росії. Єврокомісія також запропонує максимальну ціну на російську нафту”, – пише видання з посиланням на високопосадовців та дипломатів.

Як повідомляється, судноплавним та страховим компаніям буде заборонено транспортувати або страхувати російську нафту, якщо ціна, за якою вона продається, перевищує певну межу. Цією стелею буде ціна, за якою російська нафта наразі продається в Азії, приблизно на 30 відсотків дешевше за поточні ціни в Європі.

Такі ж санкції, як очікується, запровадять й інші союзники з G7, зокрема Велика Британія, де застраховано більшість танкерів. Ідея полягає в тому, що навіть якщо вони офіційно не підпишуться на обмеження, такі країни, як Китай та Індія, не мають стимулу платити за російську нафту більше.

Водночас зазначається, що Кіпр і Греція довгий час були каменем спотикання, оскільки їхня потужна судноплавна промисловість заробляє великі гроші на транспортуванні російської нафти. Афіни, Нікосія і Валлетта в попередніх раундах санкцій виступали проти заходів, що стосуються нафтових танкерів. “Проте офіційні особи повідомили Playbook, що було погоджено попереднє рішення, відповідно до якого Греція, Кіпр та Мальта отримають компенсацію”, – зазначає видання.

“Відповідно до угоди, ЄС пом’якшить свої санкції щодо інших продуктів, фактично знявши заборону на постачання російських добрив, цементу та інших продуктів, повідомляють офіційні особи Playbook”, – сказано при цьому в повідомленні.

Фото: Фейсбук