ЄС не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Кримського півострова як серйозне порушення міжнародного права.

Про це повідомляє прес-служба Ради Європи.

“Як заявив Верховний представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель у своїй Декларації від імені ЄС від 25 лютого 2022 року, через вісім років після насильницької, незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Росією Федерація, ЄС не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Кримського півострова як серйозне порушення міжнародного права. ЄС залишається непохитним у своїй прихильності до суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і відданий повній реалізації своєї політики невизнання”, – сказано в повідомленні.

Санкції вперше було запроваджено у червні 2014 року. Вони включають заборону на ввезення в ЄС продукції з незаконно анексованого Криму чи Севастополя, а також заборону на інфраструктурні чи фінансові інвестиції та туристичні послуги з незаконно анексованого Криму чи Севастополя.

Експорт певних товарів та технологій у кримські компанії або для використання у Криму у транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах або для розвідки та видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів також підпадає під обмеження ЄС.

Фото: відкриті джерела