На думку членів Всесвітньої мережі охорони здоров'я, досвід боротьби з коронавірусом свідчить, що чим раніше оголосять пандемію, тим простіше боротися з поширенням хвороби.

Всесвітня мережа охорони здоров’я (WHN) — неурядова організація, що об’єднує активістів у сфері громадського здоров’я, — заявила, що спалах віспи мавп є пандемією.

У WHN впевнені, що коректно оцінюють загрозу, оскільки 3417 підтверджених випадків захворювання зареєстровано вже у 58 країнах на різних континентах і хвороба швидко поширюється. На думку членів WHN, зупинити спалах без узгоджених глобальних дій неможливо.

“Немає жодних підстав чекати подальшого зростання пандемії мавпячої віспи. Найкращий час діяти — зараз. Вживши негайних заходів, ми можемо контролювати спалах з найменшими зусиллями та запобігти погіршенню наслідків, — сказав Янір Бар-Ям, доктор філософії, президент Інституту комплексних систем співзасновник WHN. — Дії, необхідні зараз, вимагають лише чіткого інформування громадськості про симптоми, широко доступне тестування та відстеження контактів з дуже невеликою кількістю карантинів. Будь-яка затримка лише ускладнює роботу та посилює наслідки”.

Наприкінці травня ВООЗ заявила, що мавпяча віспа на глобальному рівні є “помірним ризиком” для здоров’я населення. Однак ситуація може змінитися в разі, якщо вірус закріпиться як патоген для дітей та людей з проблемами імунітету.

Глава МОЗ України Віктор Ляшко вважає, що українцям не варто турбуватися про виникнення епідемії мавпячої віспи: керівник відділу реагування на надзвичайні ситуації ВООЗ дав йому зрозуміти, що ризик невеликий. Щоб не допустити поширення інфекції, в Україні потрібно лише посилити діагностику з появою певних симптомів.

Заразитися повітряно-крапельним шляхом або під час рукостискання неможливо. Центр контролю та профілактики захворювань зазначає, що найчастіше вірус передається під час статевого контакту. Також заразитися можна в разі тривалого контакту з біологічним матеріалом хворої людини, наприклад, кров’ю.

Фото: Фейсбук