У США під егідою Пентагону 19-28 серпня відбудуться міжнародні спортивні змагання «Ігри воїнів», у яких уперше візьме участь команда ветеранів з України.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

Змагання, організовані Командуванням підготовки та доктрини Сухопутних військ США, проходитимуть у штаті Флорида в комплексі Волта Діснея ESPN Wide World of Sports.

До Флориди з усього світу прибудуть близько 300 спортсменів, котрі представлять армію США та країн-союзників. Ці міжнародні змагання, були започатковані у 2010 році як спосіб відновлення та реабілітації поранених воїнів.

За словами організаційного менеджера української команди Павла Кононенка, до збірної України, яку було сформовано у 2021 році, входить 32 спортсмени, серед яких як ветерани, так і нинішні військові.

Вони прибудуть до Флориди з Великої Британії, де в реабілітаційному центрі міста Брайтона проходили тренування, зокрема, з пауерліфтингу, веслування, велоспорту, легкої атлетики (бігу), штовхання ядра, стрільби з лука, баскетболу на візках. Загалом українці братимуть участь у змаганнях із дванадцяти видів спорту. Їх доставить у США літак британських військово-повітряних сил.

«За допомогою адаптивних видів спорту поранені воїни відновлюють фізичне і психологічне здоров’я, знаходять свою спільноту і надихають близьких – і таким чином, повертаються до соціального життя», – зазначив оргменеджер.

За його словами, метою адаптивних спортивних подій, у яких беруть участь поранені воїни, «є демонстрація їхнього неймовірного потенціалу навіть після отримання тяжких травм і поранень».

Він підкреслив, що участь української збірної в Іграх воїнів фінансують спонсори.

Головний тренер збірної – легкоатлетка, майстер спорту міжнародного класу Олена Яновська. Капітан збірної – Дмитро Афанасьєв, який 3 2014-го по 2017 рік брав учать у бойових діях у Донецьку, Маріуполі та на Луганському напрямку. У 2014 році під час виконання бойового завдання в Маріуполі отримав тяжке поранення черевної порожнини. З початком повномасштабного вторгнення мобілізувався до Національної гвардії України. Срібний призер зі стрільби з лука в командному заліку Ігор нескорених у Гаазі 2022 року.

Серед учасників команди – волонтерка Юлія Паєвська, відома за позивним «Тайра», яка рятувала поранених на полі бою. Вона проходила військову службу як командир евакуаційного відділення в мобільному військовому шпиталі. Отримала травму кульшових суглобів під час евакуації військовослужбовця. З 16 березня 2022 року три місяці перебувала в російському полоні рф, з якого була звільнена за обміном полоненими.

Фото:Відкриті джерела