Росія заявляє, що українці нібито стрілятимуть з «Леопардів» снарядами з ураном і це вважатиметься застосуванням "брудних" ядерних бомб.

Про це заявив глава російської делегації на форумі ОБСЄ зі співпраці в галузі безпеки Костянтин Гаврилов, повідомляє ВВС.

“Попереджаємо західних спонсорів київської військової машини від заохочення ядерних провокацій і шантажу. Нам відомо, що на озброєнні танка Leopard 2, так само як і БМП Bradley і Marder, є підкаліберні бронебійні снаряди з урановими сердечниками, застосування яких веде до зараження місцевості, як це сталося в Югославії та Іраку. У разі поставки Києву таких снарядів для натовської важкої військової техніки ми розглядатимемо це як застосування проти Росії брудно-ядерних бомб з усіма наслідками, що випливають”, – заявив Гаврилов..

За словами російського дипломата, НАТО на чолі зі США “просто змусили” Німеччину погодитися на постачання німецьких танків, погрожуючи Берліну міжнародною ізоляцією. 

Як ми писали, Німеччина погодилась передати Україні роту танків Leopard 2 і дозволила реекспорт цієї зброї іншим країнам.

Фото: Відкриті джерела