Станом на ранок 9 грудня ситуація в енергосистемі України залишається складною, але контрольованою.

Про це повідомляє пресслужба “Укренерго”.

Як зазначається, дефіцит потужності в енергосистемі все ще значний. Його причина – як і суттєві пошкодження об’єктів генерації, так і енергетичної інфраструктури в результаті 8 хвиль російських ракетних атак: частково пошкоджені всі теплові та гідроелектростанції, окупована Запорізька АЕС не видає електроенергію в мережу.

Аварійно-відновлювальні роботи тривають по всій Україні у високовольтних та розподільчих мережах, і на електростанціях. Втім, погодні умови негативно впливають на стан високовольтних та розподільчих мереж та ускладнюють ремонтні роботи.

Через постійні обстріли енергетичної інфраструктури на Донеччині, Харківщині та Херсонщині в цих регіонах зберігається непроста ситуація з забезпеченням електропостачання. Ворог майже щодня з моменту масованої ракетної атаки 5 грудня обстрілює артилерією мережі та електростанції на сході та півдні України. Погодні умови в цих регіонах також уповільнюють не тільки відновлювальні роботи, але й ускладнюють роботу саперних бригад“, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що споживачів на Одещині вдалося заживити резервними схемами, але в південних областях все ще значні обмеження споживання через суттєвий обсяг пошкоджень в мережі.

На Київщині також непроста ситуація, тому що зазнали ушкоджень об’єкти генерації. В результаті в регіоні значний дефіцит, особливо на лівобережжі.

У компанії додали, що тривають масштабні відновлювальні роботи, до яких також долучаються ремонтні бригади “Укренерго”.

Нагадаємо, що українські лікарні сформували п’ятиденний запас пального на випадок блекауту.

Фото: відкриті джерела