Розробники вже встигли передати бійцям української армії понад 100 одиниць таких БПЛА.

Відео, де розповідається про характеристики нового українського дрона з’явилося на YouTube.

Не так давно на озброєнні ЗСУ з’явився розвідувальний безпілотник «Чаклун». Він був спроєктований інженерами з Дніпра, які є чинними членами Федерації авіамодельного спорту.

В інтерв’ю кореспонденту «9 каналу» розробники повідомили, що дрони «Чаклун» збирають із деталей, які можна легко замінити в польових умовах. Для управління «Чаклуном» використовуються спеціальні окуляри й пульт. Льотні випробування БПЛА відбулися в серпні.

Головною особливістю спроєктованого в Дніпрі безпілотника є непомітність. Російські засоби РЕБ проти нього безсилі. Дрон може віддалятися від оператора на відстань до 150 км. Вартість виробництва БПЛА порівнянна з вартістю виробництва квадрокоптерів.

Військовослужбовці, яким уже довелося попрацювати з «Чаклуном», стверджують, що він легко знаходить ворожу «арту». Під час одного з рейдів безпілотник без будь-яких складнощів пролетів над російською системою ППО. Вона його навіть не помітила. За 40 вильотів було втрачено всього два БПЛА. Причому один із них встиг узяти участь у 15 місіях. Для експлуатації в бойових умовах це відмінний результат.

Як повідомлялося раніше, ДПСУ отримала системи освітлення для пошуку дронів-камікадзе.

Фото: Відкриті джерела