Перший раунд переговорів розпочався у Варшаві.

Делегації України й Польщі обговорюють проєкт міжурядової Угоди про спільний контроль осіб, транспортних засобів і товарів у спільних пунктах пропуску – перший раунд переговорів розпочався у Варшаві, повідомило українське Міністерство інфраструктури.

«Проєкт угоди має визначити процедури і правила роботи спільних пунктів пропуску, обміну інформацією між контролюючими службами, протидії нелегальній міграції, проведення спільних патрулів, а також можливість контрольними службами України та Республіки Польща делегувати (передавати) одна одній виконання своїх службових повноважень та функцій», – йдеться в повідомленні.

В уряді кажуть, що впровадження спільного митного й прикордонного контролю спростить і пришвидшить перетин кордону для міжнародних перевізників і приватних осіб.

«Після підписання угоди Україна стане країною, яка не входить до складу Євросоюзу, але має подібні пункти пропуску з країною-членом ЄС», – заявили в міністерстві.

За повідомленням, перший раунд переговорів триватиме два дні й має завершитися напрацюванням базової редакції документу.

Фото: Фейсбук