Петиція на сайті президента України "Про введення вегетаріанських та веганських сухих пайків для Збройних Сил України", набрала необхідні 25 тисяч голосів, тепер її має розглянути Володимир Зеленський.

Відповідне звернення було опубліковано 27 червня 2022 року.

Автор петиції Петро Павлов наголошує, що військовослужбовці в Україні мають деякі обмеження у виборі харчування, а введення до наявних сухих пайків додаткових, з врахуванням індивідуальних особливостей військовослужбовців, зможуть вирішити низку проблем.

“У якості прикладу візьмемо реалізацію цього в армії США: сухпай вегетаріанський американський військовий MRE (англ. “Meal, Ready-to-Eat”, “Їжа, готова до вживання”) з компонуванням вмісту Menu 11, 12, 13, 14 (Vegeterian). Дане різноманіття необхідне не для “об’їдання”, а для адекватного харчування, від якого залежить виконання військовими їх посадових обов’язків”, – йдеться у повідомленні.

Також Павлов пояснив, для кого саме в українському війську необхідне введення вегетаріанських та веганських сухих пайків:

  • для людей, які не вживають м’ясних продуктів та продуктів тваринного походження з етичних поглядів;
  • для теїстів – віруючих людей, для яких веганські пости особливо поширені;
  • для людей з обмеженою можливістю організму засвоювати лактозу;
  • для людей з періодичними проблемами із травленням тощо.

Як додав автор звернення, реалізація цієї ініціативи наблизить ЗСУ до стандартів НАТО, не вимагатиме фінансових вкладень, збереже екосистему, а також допоможе зберегти здоров’я військовим.

Фото: posteat