У Великій Британії сервіс для створення та перегляду коротких відео TikTok можуть оштрафувати за нездатність захистити конфіденційність дітей.

Про це пише The Guardian.

Управління інформаційного комісара (ICO) провело розслідування та виявило, що застосунок міг порушити закон Великої Британії щодо захисту даних з 2018-го по 2020 рік. Як зазначили, TikTok вже отримав повідомлення про намір ICO накласти штраф у розмірі до 27 мільйонів фунтів стерлінгів.

Максимальний штраф, який може накласти управління, базуватиметься на розрахунку 4% світового річного обороту TikTok.

За попередніми даними розслідування, застосунок обробляв дані дітей віком до 13 років без згоди батьків і не надавав належну інформацію своїм користувачам у “стислому, прозорому та легкодоступному вигляді”.

“Ми всі хочемо, щоб діти могли навчатися та відчувати цифровий світ, але з належним захистом конфіденційності даних. Компанії, що надають цифрові послуги, мають юридичний обов’язок запровадити ці засоби захисту, але ми вважаємо, що TikTok не відповідає цій вимозі. Ми уважно розглянемо будь-які заяви від TikTok, перш ніж прийняти остаточне рішення”, – заявив уповноважений з питань інформації Джон Едвардс.

Фото: Відкриті джерела