У Німеччині існує механізм схвалення заявок на реекспорт, і він буде застосований щодо танків Leopard 2, по дозвіл на передачу яких Україні звернулася Польща.

Про це сказав міністр економіки ФРН Крістіан Лінднер у коментарі телеканалу Welt.

«Є усталена процедура. Коли надходить запит, офіційне звернення, тоді в уряді запускається ця процедура, а потім приймається рішення», – сказав Лінднер, не уточнивши, про які терміни може йтися.

Він також зауважив, що Німеччина продовжує інтенсивні консультації з союзниками та партнерами щодо необхідної Україні допомоги, зокрема стосовно танків. «Політична лінія полягає в тому, що Німеччина не повинна стати стороною війни, а спроможності її армії для виконання власних завдань і завдань по обороні Альянсу не мають бути послаблені; водночас Берлін прагне посилити обороноспроможність України, яка повинна мати більшу стійкість у цій жахливій війні, ніж путін для її продовження», – заявив німецький урядовець.

Речник федерального уряду Штеффен Гебештрайт напередодні також наголосив на необхідності дотримання процедури. «Треба подивитися і все перевірити. Потім це обробляється з необхідною швидкістю, але, звичайно, й із необхідною ретельністю, якої потребують такі процедури», – сказав він.

При цьому Гебештрайт не зміг назвати точні строки ухвалення рішення, зауваживши, що «це відбувається протягом декількох днів або займає багато місяців». За його словами, у Берліні сподіваються, що міжнародні партнери дотримуватимуться закону і не стануть постачати танки третій країні без дозволу країни-виробника.

Як відомо, уряд Німеччини не заперечує можливість постачання танків Leopard Україні, але наполягає, що ще не ухвалив рішення з цього питання і що воно буде «найближчим часом». Постачати ці танки з інших країн Німеччина заважати нібито не буде.

Нагадаємо, концерн Rheinmetall може поставити в Україну 139 танків Leopard.

Фото: Відкриті джерела