Міська рада Кракова в середу ухвалила резолюцію "про визнання осіб, які підтримують кремлівський режим, персонами нон грата в Кракові" – зокрема співзасновника гурту Pink Floyd Роджера Вотерса.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на TVN24.

Ухвалена резолюція є “символічною відповіддю” на тези, висловлені зокрема Вотерсом. Про нього депутати прямо пишуть у тексті документа.

“Краківські депутати визнають, що як пан Роджер Вотерс, так і будь-яка інша особа, яка публічно вихваляє, підтримує чи іншим чином підтримує кремлівський режим, буде вважатися персоною нон грата у Кракові”, – йдеться в резолюції.

Там також зазначається, що “Краків, як місто-побратим Львова та Києва, має особливе зобов’язання зайняти позицію проти просування дезінформації, яка зводить наклеп на український народ”.

“Ми хочемо дати зрозуміти, що для Роджера Ватесра, політика і публіциста, який підтримує російську пропаганду, немає місця в Кракові, що йому тут не раді”, – заявив під час сесії депутат Міхал Древніцький.

Проєкт постанови був підготовлений депутатами правлячої партії “Право і справедливість” та ухвалений одноголосно.

Як відомо, з початку вторгнення Росії в Україну Вотерс різко критикував підтримку України Заходом, оскільки, на його думку, відправка туди зброї призведе до непотрібної ескалації конфлікту.

Вотерс також надіслав листа першій леді України Олені Зеленській, у якому назвав допомогу Заходу “трагічною помилкою” і звинуватив США в бажанні продовжувати війну в Україні якомога довше.

Через його погляди на війну в Україні, які не є популярними в Польщі, організатори вирішили скасувати концерт Вотерса у Кракові, запланований на квітень 2023 року.

Фото: Відкриті джерела