Українців чекає низка нових послуг, серед яких: шеринг авто, документи англійською та пенсійне посвідчення.

Про це розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров для “РБК-Україна”.

Міністр зазначив, що одним із головних пріоритетів Мінцифри є розвиток та масштабування продукту, який є важливою частиною фундаменту цифрової інфраструктури України. Зараз кількість користувачів застосунку сягнула близько 18 млн.

“У психології існує термін “синдром відкладеного життя”. Це коли людина думає, що лише готується до реального життя, а не проживає його. Через повномасштабну війну ми теж могли б відкласти цифровізацію послуг. Але натомість продовжили створювати найзручнішу цифрову державу, спілкування із якою мінімальне, а користь – максимальна”, – заявив він.

За його словами, нові послуги планують впровадити найближчим часом.

Одним із найпопулярніших документів є пенсійне посвідчення, яким користуються понад 12 млн українців. Власники електронного пенсійного посвідчення зможуть використовувати його для отримання держпослуг онлайн, пред’являти в аптеці чи у громадському транспорті.

Міністр зазначив, що послугу Мінцифри розробляють спільно з ПФУ та Мінсоцполітики за підтримки “Проєкту підтримки Дія”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Швеції.

“Запустити пенсійні у Дії було нелегко, бо існувало багато нюансів. Наприклад, для того, щоб документ підтягнувся, необхідна наявність фото. Але не всі фото були у нормальному стані та в одному місці. Тому ми разом із Пенсійним фондом України створили єдину базу, де зібрали усі необхідні світлини для того, щоб посвідчення у людей сформувалися”, – розповів Федоров.

Наразі проводять бета-тестування пенсійних двох видів: за віком та спеціальне, яке оформляють через інвалідність, втрату годувальника тощо.

У Мінцифри підкреслили, що в Дії відображатимуться пенсійні, видані після 2014 року – документ старого зразка у вигляді книжечки потрібно оновити.

Також в бета-тесті знаходиться один із найважливіших документів для іноземців, що живуть в Україні – посвідка на тимчасове або постійне проживання.

“Вони зможуть підтверджувати свою особу цифровим документом. Наприклад, при обслуговуванні в банку. Згодом через посвідку можна буде створити Дія.Підпис та користуватися сервісами Дії. У Дії відображатимуться посвідки у вигляді пластикової картки із безконтактним носієм. Документи такого зразка почали видавати після квітня 2018 року. Для того, щоб вони підтягнулися, необхідно мати ідентифікаційний номер (РНОКПП). Цю послугу ми розробляємо спільно з МВС та ДМС”, – сказав міністр.

Як зазначив Михайло Федоров, наступною послугою, яка допоможе заощадити час та унеможливити корупцію є автоматична реєстрація ТОВ.

Після запуску реєстрації ТОВ із держреєстратором у жовтні 2020 року – послугою скористалося близько 13 тисяч українців. Зараз команда працює над автоматичною реєстрацією ТОВ, де приберуть реєстратора з цього процесу.

“Послуга реєстрації ТОВ буде повністю автоматичною й працюватиме майже миттєво. 2 секунди і підприємство відкрито. Ніяких бюрократичних квестів, збору папірців та годин в чергах. Послуга реалізовується за підтримки програми EGAP Фонду Східна Європа, що фінансується урядом Швейцарії”, – йдеться у повідомленні.

За словами міністра, наступний етап міжнародної інтеграції Дії – документи англійською мовою.

До бета-тесту закордонного паспорта, техпаспорта та водійського посвідчення в Дії всього за добу приєдналися понад 6 тисяч українців.

“Завдяки англомовним документам українці, понад 5,5 млн з яких вимушено перебувають за кордоном, зможуть користуватися цифровими документами за межами України. До речі, права та техпаспорт отримають міжнародне кодування, яке використовується в ЄС, США та Канаді. Це ще один крок до визнання Дії по всьому світу. Цю послугу ми реалізовуємо спільно з МВС, ДМС, Головним сервісним центром МВС та ДП “Інфотех””, – розповів він.

В Дії відновили й шеринг авто, який запустили ще під час Diia Summit в лютому. На початку повномасштабної війни з міркувань безпеки реєстри з необхідними документами не працювали.

“Зараз реєстри відновили роботу. Тому ми повертаємо послугу шерингу, оскільки до цього вже отримали багато відгуків, наскільки вона зручна. Наприклад, ви берете авто дружини. Але техпаспорт залишився вдома. Подаєте заявку на шеринг авто в Дії. Ваша дружина робить те ж саме – і техпаспорт з’явиться у вас в застосунку. Цю послугу ми реалізовуємо спільно з МВС, Головним сервісним центром МВС та ДП “Інфотех””, – зазначив Федоров.

Фото: Відкриті джерела