Спалах африканської чуми свиней (АЧС) зафіксовано в особистому господарстві в селі Івано-Благодатне Кропивницького району. Ветеренари провели дезинфекцію місця утримання свинопоголів'я.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Ветеринари провели дезинфекцію місця утримання господарства.  З залученням ДСНС було спалено та захоронено трупи тварин, а також залишки кормів, підстилки, предмети догляду, обладнання, контаміновані збудником АЧС. Місце спалювання продезінфіковано.

Також, прийнято рішення від 20-го червня 2022 року встановити 40-ка денний карантин. Віднести до цієї зони і наближені селища: Шостаківка, Українка, Овсяниківка, Грузьке, Шевченкове, Миколаївка та Карлюгівка Кропивницького району.

При в’їзді до Іваново-Благодатне встановлено карантинний пост з попереджувальними знаками, забезпечено цілодобове чергування на посту із залученням представників ветеринарної медицини та Національної поліції. На посту облаштовано дезбарʼєр при вʼїзді-виїзді на територію населеного пункту, проводиться дезінфекційна обробка транспортних засобів.

На даний момент, сигналів про додаткові випадки захворювання чи загибелі свиней не надходило. Ситуація залишається на контролі Держпродспоживслужби.

Додамо, що для людини африканський вірус чуми загрози не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів’я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

Фото:Pexels