Президент ФРН Франк Вальтер - Штайнмаєр заявив, що Німеччина ніколи не визнає результати псевдореферендумів, проведених Росією.

Про це повідомляє сайт президента ФРН.

“Путінський режим просуває ескалацію все далі і далі – навіть сьогодні, з анексією чотирьох українських областей – Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької – після незаконних “фіктивних референдумів” цього тижня. Ми не визнаємо ці нібито результати, ми не визнаємо ці зміни кордонів!”, – заявив Штайнмаєр на врученні орденів “За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина” напередодні Дня німецької єдності.

Також він заявив, що війна не принесла народу України нічого, крім страждання і руйнувань, і перетворила на руїни цілі міста, змусивши тікати мільйони людей.

“Ми всі шоковані тим, що Путін руйнує мрію Горбачова про “спільний дім в Європі” до самих основ. На місце цієї мрії прийшов жах: війна повернулася в Європу. Ця війна – це не лише війна проти України. Це також атака на міжнародне право і на цінності ліберальних демократій – на наші цінності! Відповідь може бути лише одна: ми стоїмо разом з Україною, разом з нашими європейськими сусідами”, – додав Штайнмаєр, наголосивши, що відповідь може бути лише одна – продовження фінансової, гуманітарної, політичної і військової підтримки України.

Свою промову Франк-Вальтер Штайнмаєр розпочав цитатою з твору українського письменника Сергія Жадана: “Сьогодні ми говоримо про мости. Про мости, які з’єднують, про людей, які будують мости, які йдуть цими мостами”. Завершував свій виступ очільник ФРН також посиланням на цитату Жадана.

Нагадаємо, що сьогодні відбулося підписання російським президентом Володимиром Путіним та гауляйтерами тимчасово окупованих регіонів України. На це вже відреагували в Євросоюзі.

Фото: відкриті джерела