Мова про видачу автомобільних номерів у Косово.

Керівники Сербії та Косово не змогли досягти рішення на кризовій зустрічі в Брюсселі в четвер, але домовилися про подальші переговори найближчими днями для вирішення напруженості між ними. Про це заявив головний дипломат ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Reuters.

На жаль, ми ще не (прийшли) до угоди сьогодні (…), але це ще не кінець історії, обидва лідери погодилися, що процес потрібно продовжити, і обговорення відновиться найближчими днями“, – сказав він після переговорів із президентом Сербії Александром Вучичем і прем’єр-міністром Косова Альбіном Курті.

До 1 вересня ще є час, я не здаюся“, — додав Боррель, маючи на увазі кінцевий термін у суперечці щодо номерних знаків між Сербією та Косово.

Нагадаємо, 31 липня косовські серби у прикордонних із Сербією муніципалітетах спорудили барикади на дорогах та навіть обстріляли поліцейських.

Протести почалися у зв’язку з черговою спробою Косова зобов’язати користуватися лише косовськими документами та автономерами державного зразка, а не сербськими чи нейтральними, якими воліють користуватися на півночі Косова – території, населеній етнічними сербами. Сербія привела свою армію до стану бойової готовності, погрожуючи силою захистити косовських сербів

Фото: Фейсбук