Мобілізовані на війну росіяни "цілими частинами переходитимуть на наш бік", спрогнозував радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

Про це він розповів російській програмі Ходорковський LIVE.

За словами чиновника, “як правильно здаватися в полон – це не такий простий процес”, тому що війна – артилерійська, та 90-93% втрат – від артилерії.

Однак, попри рознесені на кілометри позиції, коли противники практично не бачать один одного, є “стаціонарні” ділянки фронту, куди окупанти можуть “направити парламентаря про те, що певна кількість людей хоче здатися”.

“Це відпрацьована система”, – сказав він і додав, що в ході контрнаступу ЗСУ завдання для охочих здатися в полон росіян значно спрощується, оскільки війська України знаходяться у безпосередній близькості – “на полі бою хлопці знають, як переходити”.

Але загалом, каже радник голови ОП, “треба шукати будь-яку мить, як тільки потрапляєш до району бойових дій, і тобі кажуть, що лінія фронту за 40 кілометрів”. “Ти вже маєш розуміти, що ракета, не тільки HIMARS, але й інші види, Excalibur, наприклад, вони можуть дістати”, – пояснив він.

Подоляк запевнив, що Україна не дозволяє собі звірства щодо полонених, на відміну від Росії, “бо ми хочемо залишитися людьми”, і тому мобілізованим окупантам, які здалися, нічого не загрожує.

Після здачі в полон йде процедура з’ясування, брав чи ні військовий участь у воєнних злочинах і яка була його участь у війні, і далі він перебуватиме в таборі до обміну або до кінця війни, особливо, якщо полонений не бажає повертатися на батьківщину. Також він може висловити бажання воювати за Україну – тоді, за словами Подоляка, вмикаються інші механізми.

Фото: Відкриті джерела