Президент України Володимир Зеленський наголосив, що використання голоду як зброї повинно мати таку ж відповідь, як застосування ядерного чи хімічного озброєння.

З відповідною промовою Володимир Зеленський виступив на Генасамблеї ООН, повідомляють в офісі президента України.

Україна вже допомагає країнам, які не можуть самостійно забезпечити себе агропродукцією, і продовжить надалі бути гарантом продовольчої програми Організації Обʼєднаних Націй.

Зокрема, ми вже допомагаємо Сомалі і Ефіопії і готові експортувати і допомагати іншим державам незалежно від континенту. Натомість Україна очікує солідарності світу в притягненні Росії до відповідальності, наголосив президент України Володимир Зеленський під час виступу на засіданні високого рівня з питань продовольчої безпеки на полях Генасамблеї ООН.

Будь-яка держава, яка провокує голод, намагається поставити захист народів від голоду в залежність від усмішки фортуни чи милості якогось диктатора, має отримувати від світу найжорсткішу реакцію. Загальна декларація прав людини містить 30 статей про обовʼязкові для кожної людини речі. Вона визначає право, а не привілей: кожна країна в світі має надійно бути захищеною від голоду.

Президент України наголосив, що застосування голоду як зброї має викликати таку ж відповідь, як використання біологічного, хімічного чи ядерного озброєння, бо поширення голоду – це така ж аморальна і нелюдська зброя масового ураження, як поширення смертоносних бактерій чи радіації. Україна особливо відчуває це як країна, яка втратила мільйони людей унаслідок голодоморів. Тому ми знаємо, що насправді означають слова “продовольча безпека”, що таке право на захист від голоду, що таке право на їжу. Саме через це ми докладаємо зараз стільки зусиль, аби відновити аграрний експорт.

“Росія хоче зробити захист від голоду не правом, а привілеєм, їжу – не невідʼємним правом, а тим, що потрібно випрошувати. Ми цього категорично не сприймаємо. Ми проти цього послідовно боремось. І закликаємо бути солідарними з нами у притягненні Росії до відповідальності. Бути солідарними з нами в тому, щоб гарантувати право будь-якої людини й будь-якої країни на захист від голоду – право на їжу”, – закликав Володимир Зеленський.

Фото:Відкриті джерела