За хакерськими атаками на українські та польські транспортні та логістичні компанії минулого місяця з великою ймовірністю стоїть російська розвідка, повідомили в корпорації Microsoft.

Про це повідомляє CNN з посилання на заяву корпорації Microsoft.

Як вказується у заяві, це був рідкісний публічний приклад можливого російського злому, який пов’язаний з війною та завдав шкоди країні-члену НАТО.

У Microsoft заявили, що атаку, скоріше за все, здійснювали хакери, які працюють на військову розвідку ГРУ. Ця сама група хакерів викликала часткове відключення електроенергії у деяких частинах України у 2015 та 2016 роках.

На момент вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року інші російські хакери знищили дані українських урядових підрядників, які працювали також у Латвії та Литві, раніше цю кібератаку вважали збоєм у роботі системи.

Пов’язані з ГРУ атаки програм-вимагачів сигналізують про «підвищений ризик для організацій, які безпосередньо постачають або транспортують гуманітарну або військову допомогу в Україну», йдеться в заяві дослідників з Microsoft, які працювали безпосередньо з українським урядом, щоб відреагувати на хакерські атаки.

Нагадаємо, раніше російський хакер заявив про злам фейкової Instagram-сторінки Залужного.

Фото: getty images