Російський уряд вважає, що основним "вигодонабувачем" від вибухів на газопроводах є Вашингтон.

Про це йдеться у заяві секретаря Ради безпеки Росії Миколи Патрушева на нараді глав органів безпеки та розвідслужб країн СНД, повідомляє інформагентство Anadolu.

“Буквально з перших хвилин після повідомлень про вибухи на газопроводах Північний потік та Північний потік 2 Захід розгорнув активну кампанію з пошуку винних. Однак очевидно, що основним вигодонабувачем, насамперед економічно, є США”, – стверджує російський чиновник.
За його словами, необхідно “зробити скоординовані зусилля з метою викриття замовників та виконавців цього злочину”. У такому разі це стане “хорошим прикладом… ефективної взаємодії” Росії та її союзників.
У свою чергу, глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін заявив, що Росія нібито вже має в своєму розпорядженні матеріали, які “вказують на роль Заходу в організації та здійсненні” вибухів на Північних потоках.
Нагадаємо, 26 вересня на трубопроводах Північний потік-1 та Північний потік-2 зафіксували падіння тиску.

Українські фахівці проаналізували сейсмічні дані та дійшли висновку, що це був вибух, потужністю 700 кг у тротиловому еквіваленті. У Німеччині вважають, що потужність використаних вибухових пристроїв можна порівняти з дією 500 кілограмів тротилу.

Фото: getty images