Економіка Шрі-Ланки «повністю впала», тепер країна не може дозволити собі імпорт палива.

Про це повідомляє Associated Press.

«Ми зіткнулися з ситуацією, яка набагато серйозніша за просту нестачу палива, газу, електрики та продовольства. Наша економіка повністю впала. Це найсерйозніша проблема на сьогодні», – повідомив прем’єр-міністр Шрі-Ланки Раніла Вікрамасінгхе.

Прем’єр-міністр повідомив, що борг найбільшої нафтогазової компанії Шрі-Ланки Ceylon Petroleum Corporation на сьогоднішній день становить 700 млн. доларів, у зв’язку з чим «жодна країна чи організація світу не готова надати нам паливо». За словами Раніла Вікрамасінгхе, уряд не зміг вчасно вжити заходів, щоб змінити ситуацію, оскільки золотовалютні резерви Шрі-Ланки скоротилися.

В даний час у Шрі-Ланці майже немає бензину, а також спостерігається нестача інших видів палива, імпортного продовольства та ліків. У травні на тлі протестів, що супроводжувалися заворушеннями, у відставку пішов колишній глава уряду, старший брат президента Махінд Раджапакс. Проте, протестувальники не припинили акції, вони, зокрема, вимагають відставки і президента Готабаї Раджапакси.

Шрі-Ланка переживає найсерйознішу кризу з 1948 року, коли країна здобула незалежність від Великобританії.

Фото: Відкриті джерела