Шрі-Ланка є "банкрутом", оскільки країна переживає найважчу фінансову кризу за останні десятиліття.

Про це заявив прем’єр-міністр країни Раніл Викрамасінгхе, пише CNN.

Виступаючи в парламенті, він сказав, що переговори з Міжнародним валютним фондом про відродження економіки країни, що звалилася, “складні”, тому що країна з населенням 22 млн осіб вступила в переговори як країна-банкрут, а не як та, що розвивається.

“Зараз ми беремо участь у переговорах як країна-банкрут. Тому ми маємо зіткнутися з більш складною ситуацією, ніж на попередніх переговорах. Через стан банкрутства, в якому перебуває наша країна, ми повинні окремо представити план щодо стійкості нашого боргу”, — заявив Викрамасінгхе.

Шрі-Ланка переживає найважчу фінансову кризу за 70 років після того, як її валютні резерви впали до рекордно низького рівня, а долари закінчилися для оплати основних імпортних товарів, включно з харчовими продуктами, ліками та пальним.

“Що стосується пального та продовольства, нашій країні в якийсь момент довелося зіткнутися з цією кризою. Пального було мало. Ціни на продукти зросли”, – сказав він, додавши, що міжнародні кризи, такі як війна Росії в Україні, погіршили ситуацію.

Викрамасінгхе висловив сподівання, що звіт про реструктуризацію та стійкість боргу буде подано до МВФ до серпня. Як тільки буде досягнуто згоди, буде підготовлено комплексну програму кредитної допомоги терміном на чотири роки, сказав Викрамасінгхе.

Фото: Відкриті джерела