Правозахисники Amnesty International своїми заявами про нібито розміщення позицій ЗСУ у жилих районах дискредитують Україну та поширюють російську пропаганду.

Про це повідомив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в Twitter.

Він заявив, що найбільшу загрозу для українців становить російська армія. Натомість українські воїни захищають свій народ і землю, а життя мирних жителів для них є пріоритетом. Тому у прифронтових населених пунктах проводиться евакуація.

Подоляк зазначив, що Росія намагається зірвати постачання озброєння Україні і використовує для цього всю мережу агентів.

“Шкода, що така організація, як Amnesty International, бере участь у цій кампанії з дезінформації та пропаганди”, – зазначив Подоляк.

Нагадаємо, правозахисна організація Amnesty International опублікувала черговий звіт про війну в Україні. У ньому йшлося про те, що ЗСУ під час відбиття атак російських окупантів наражають на небезпеку громадянське населення.

Українські військові нібито створюють бази та розміщують озброєння в житлових районах, у тому числі школах і лікарнях. При цьому евакуація у таких населених пунктах не проводилася.

Також на заяву Amnesty International відреагував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

“Я вважаю її несправедливою (заяву Amnesty International). Я розумію, що відповідь на критику Amnesty International скаже, що “ми критикуємо обидві сторони конфлікту”. Але, давайте чітко домовимося про розуміння простих речей. Така поведінка Amnesty International, це не про пошук й донесення світові правди, це про створення фальшивого балансу між злочинцем, та жертвою”, – заявив Кулеба.

За словами міністра, саме Росія тисячами знищує цивільне населення, руйнує міста та території, коли українські бійці намагаються захистити країну та континент від окупантської навали.

“Тому, будь ласка, припиніть займатися створенням фальшивої реальності, де у вас всі в чомусь винні. Займіться донесенням правди про те, чим є сьогоднішня Росія. Зробіть це хоча б в ім’я цивільних жертв, яких накрило російськими снарядами на зупинці в місті Торецьк Донецької області”, – додав Кулеба.

Фото: Відкриті джерела