Також лідери країн обговорили зерно, оборонку і ситуацію на ЗАЕС.

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі у Львові з президентом Туреччини Таїпом Ердоганом обговорили зернову ініціативу, ситуацію навколо Запорізької АЕС і оборонну взаємодію. Про це повідомляє Офіс глави держави.

Крім того, підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо відновлення інфраструктури, який передбачає участь турецької сторони у повоєнній відбудові нашої країни.

Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та міністр торгівлі Турецької Республіки Мехмет Муш.

«Туреччина – наш стратегічний союзник. Ми вдячні турецьким партнерам за готовність до співпраці у відбудові зруйнованої Росією інфраструктури. Турецький бізнес має великий досвід у будівництві доріг і мостів, зокрема Запорізького та Кременчуцького мостів, і зарекомендував себе як надійний партнер. Тому розраховуємо, що вже зовсім скоро вийдемо на конкретні практичні результати спільної відбудови», – сказав Кубраков.

Передбачається, що турецькі державні та бізнес-структури зможуть розвивати конкретні проекти відновлення, а також надавати консультаційну й технічну допомогу.

Як перший проект розглядається відбудова мосту в селі Романівка Київської області, який з’єднує Бучу та Ірпінь зі столицею. Він був зруйнований на початку повномасштабного російського вторгнення, і фактично це зупинило наступ агресора на столицю.

Вказується, що лідери також “дали позитивну оцінку реалізації зернової експортної ініціативи” і обговорили можливість удосконалення ініціативи, посилення безпеки її реалізації, збільшення обсягів відповідного експорту.

Зеленський та Ердоган також розглянули питання масштабного викрадення росією зерна на тимчасово окупованій території України. Зокрема, було вказано на те, що окупанти привласнили майже 0,5 млн тонн збіжжя. Лідери погодилися, що будь-яка торгівля краденим є неприпустимою.

Також лідери обговорили ситуацію навколо Запорізької АЕС і ядерний шантаж з боку рф, дії якої загрожують катастрофою і Україні, і всьому світу.

За словами Глави Української держави, місією та обов’язком кожної країни має бути жорстка й послідовна реакція на будь-які прояви ядерного шантажу з метою його зупинення. росія повинна вивести свої війська зі станції негайно“, – йдеться у повідомленні.

Крім того, президенти “торкнулися питань оборонної взаємодії, обговорили перспективи співпраці в цьому напрямку”.

Загалом тристороння зустріч президентів України і Туреччини Володимира Зеленського та Реджепа Тайїпа Ердогана і Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша у Львові тривала близько 40 хвилин.

Фото: Anadolu