Організація Обʼєднаних Націй ініціює місію з розслідування теракту в окупованій Оленівці.унаслідок якого загинули українські військовополонені. Очолить місію бразильський генерал Карлос дос Сантос Крус.

Про це під час виступу у Львові сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

«Те, що сталося в колонії Оленівки, — неприйнятно. Усі військовополонені захищені міжнародним гуманітарним правом. Міжнародний комітет Червоного Хреста повинен мати до них доступ. На прохання урядів України та РФ я вирішив розпочати місію з пошуку фактів. Україна та РФ знають про терміни та команду», — сказав Гутерреш.

Гутерреш розповів, що створив місію зі встановлення фактів, пов’язаних із вибухом у в’язниці, яку очолюватиме Сантуш Круз.

«Генерал Сантуш Круз – шанований військовий з більш як 40-річним досвідом роботи в галузі національної та міжнародної громадської безпеки і військової служби, у тому числі як командувача миротворчими операціями ООН», – пояснив генсек ООН.

Гутерреш зазначив, що продовжуватиме працювати над отриманням гарантій щодо місця трагедії «та інших відповідних місць».

«Простіше кажучи, місія зі встановлення фактів має бути вільна в пошуку фактів», – додав він, пояснивши, що «насамперед це означає безпечний, надійний і безперешкодний доступ до людей, місць і доказів без будь-якого втручання з чиєїсь сторони».

Нагадаємо, що уночі 29 липня в колонії в окупованому місті Оленівка Донецької області, де росіяни утримували українських військовополонених з «Азовсталі», пролунали вибухи. Росіяни заявили, що це ЗСУ вдарили з HIMARS. Однак Генеральний штаб України заявив, що СІЗО обстріляли самі ж росіяни з артилерії, щоб звинуватити Україну у «воєнних злочинах», а також приховати тортури над полоненими та розстріли. Від обстрілу загинули понад 40 українських військовополонених, 130 отримали поранення. Вибухи відбулись на території промзони в новозбудованому приміщенні, яке мали спеціально обладнати для утримання полонених, яких вивели з «Азовсталі».

Фото:Відкриті джерела