Олена Зеленська створила спільний проєкт зі співачкою ROXOLANA. Вони випустили спільне відео "Говори", яке записали жестовою мовою.

Про це Олена Зеленська розповіла у своєму Telegram.

“Звичайне “Як ти?” з початком повномасштабного вторгнення стало синонімом любові та турботи. А що, як людина не може почути вашого “Як ти?” через порушення слуху? Що, як вона в іншій країні, а її єдина рідна мова – жестова? Уявіть, яку силу матиме тоді ваше слово! Сьогодні, у Міжнародний день жестових мов, закликаю говорити – в інклюзивній версії пісні “Говори” співачки ROXOLANA. Це наш спільний проєкт про те, який вигляд можуть мати слова підтримки в різних жестових мовах. Загалом у світі їх близько трьох сотень, у кліпі ж ви побачите українську, англійську, польську, іспанську та французьку”, – розповіла Зеленська.

Вона зазначила, що сотні тисяч українців мають порушення слуху. Перша леді зауважила, що значна частина цих людей виїхала, шукаючи безпеки за кордоном.

“Вони мають адаптуватися до іншого життя, і кожен з нас може їм у цьому допомогти – увагою, підтримкою, простими фразами: “Я тебе розумію. Ми все зможемо, бо зрештою ми єдині, ми – разом!””, – додала вона.

У кліпі “Говори” окрім першої леді та ROXOLANA знімалися актори театру міміки та жесту “Райдуга”. Олена Зеленська підкреслила, що у відео нескладні фрази, тому їх можна з легкістю вивчити.

“І говоріть. Губами, мімікою, жестами – немає значення як. Та має значення можливість бути почутими”.

Як відомо, 23 вересня відзначається Міжнародний день жестових мов. Його проголошено Резолюцією Генасамблеї ООН у грудні 2017 року.

Фото: скріншот з відео