У Німеччині знову відклали голосування за негайну передачу танків Leopard ЗСУ. Таке рішення прийняли на пленарному засідання Бундестагу.

Про це повідомляє Politico.

Зазначається, що Правоцентристський опозиційний блок Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз вимагають проголосувати на пропозицію Бундестагу. У ній закликають уряд Німеччини терміново дозволити експорт танків та бойових машин в Україну.

Згідно з угодою між країнами ЄС, німці передадуть словенцям важкі вантажні машини та автоцистерни для води.

Водночас канцлер Олаф Шольц виключав такі поставки, тому голосування могло б означати вотум недовіри його стратегії. За даними видання, він виступає проти постачання, доки інши західні союзники не почнуть експорт аналогічної важкої техніки та БМП в Україну.

Крім того, постачання Leopard вимагали політики з партнерів Шольца по коаліції, Зелених та ліберальної Вільно-демократичної партії (СвДП).

«Голосування щодо постачання зброї в Бундестазі ризикувало виявити фатальні тріщини в єдності уряду і навіть могло призвести до поразки Шольца в парламенті», – йдеться у повідомленні.

Після 50-хвилинних дебатів депутати вирішили направити пропозицію опозиції до комітетів із закордонних та економічних справ для подальшого обговорення. Такий крок затримує голосування на декілька тижнів.

Фото: Відкриті джерела