Німеччина розширюватиме масштаб воєнної допомоги Україні.

Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір після їх переговорів у Берліні 25 лютого, повідомляє  Укрінформ.

«Рішення передати танки – правильний шлях, ухвалений у тісній координації з партнерами. На додаток до танків, ми розширюємо список тієї допомоги, яка вже надається, зокрема, йдеться про системи ППО, важку артилерію, РСЗВ тощо.

Шольц не зміг назвати суму «танкового пакету» для України, але сказав, що витрати візьме на себе ФРН.

Якобсдоттір привітала рішення Берліна, що є черговим свідченням солідарності партнерів і демонстрацією сили Альянсу.

Вона свою чергою підкреслила, що її країна твердо стоїть на боці України, засуджує удари по цивільній інфраструктурі, мирним жителям.

Ісландія не має власних військових потужностей, попри те, що є членом НАТО з моменту її заснування, зазначила прем’єр-міністр. Але вона наголосила, що острівна держава надає Україні посильну допомогу, зокрема, приймає українських біженців, надає економічну та гуманітарну допомогу, а також передала в Україну 9 тонн теплого одягу, зокрема, шерстяні пуловери ручної роботи. «Адже ми знаємо, що це також важливо», – підкреслила політик.

Вона також згадала, що в травні в столиці Рейк’явіку пройде саміт Ради Європи, четвертий в історії організації.

Шольц пообіцяв свою участь у цьому саміті. 46 країн-членів чітко висловили своє засудження російської агресії.

Як ми писали, вранці на засіданні уряду ФРН було схвалено рішення щодо надання Україні німецьких танків.

Пізніше міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах Бундестагу після засідання оборонного комітету заявив, що танки Leopard 2 з Німеччини можуть бути доправлені в Україну приблизно за три місяці.

Фото: Відкриті джерела