У столиці Польщі розпочав роботу Варшавський книжковий ярмарок, в якому беруть участь й українські видавці.

Про це повідомляє координаторка українського національного стенда Софія Челяк.

“Загалом, на українському стенді представлені 24 видавництва та близько 400 найменувань книг для дорослих та дітей українською мовою. У межах програми ярмарку відбудуться 10 заходів, присвячених Україні”,- повідомила Софія Челяк.

За її словами, на ярмарку побувають п’ять українських авторок: Оксана Забужко, Вікторія Амеліна, Тамара Горіха Зерня, Катерина Калитко, Люба Якимчук.

Під час церемонії відкриття ярмарку радник Посольства України в Польщі Віталій Білий підкреслив, що коли розпочалася війна росії проти України він сумнівався, чи буде змога організувати участь українських видавців на Варшавському книжковому ярмарку. Однак, польська сторона зробила усе можливе, щоб допомогти це зробити.

Він також поінформував про ініціативу благодійної акції “Українським дітям – українська книга”, у ході якої українські видавці зібрали й передали Варшаві 20 тис. примірників підручників, дидактичних матеріалів та художньої літератури українською.

Організатори Варшавського книжкового ярмарку вручили українській письменниці Оксані Забужко нагороду Ікар-2022 за “тривалу присутність українського голосу про свободу і громадянські права у світовій літературі”.

Фото: Укрінформ