СБУ провела обшуки на митницях у Київській, Львівській та Чернівецькій областях. Сталось це через схеми із продажем українського зерна.

Про це повідомляє СБУ.

Керівництво трьох регіональних митниць організувало механізм незаконного одержання грошей за оформлення експортно-імпортних операцій. Митники за хабарі, які вимагали від агрокомпаній гарантували безперешкодне митне оформлення оптових партій сільгосппродукції, яку експортували до країн Євросоюзу, зокрема українського зерна. Також вони вимагали хабарів від підприємців, які ввозили до України товари загального вжитку.

Якщо підприємці відмовлялись платити «данину», митники створювали штучні перепони для роботи. Таким чином зловмисники заробляли сотні тисяч гривень за день.

«Задокументовано факт вимагання грошей співробітником митниці у столичному регіоні. Серед іншого, він вимагав кошти у бізнесмена, який з початку повномасштабного вторгнення пішов на службу до ЗСУ і бере участь у бойових діях. Тож, аби його фірма працювала, він вимушений був взяти декілька днів відпустки, щоб заплатити хабар», – йдеться у повідомленні.

Горе-митника затримали. Також СБУ провела обшуки в за місцями проживання та роботи заступника начальника Чернівецької митниці, а також у посадовців митного поста «Городок» на Львівщині.

СБУ відкрила провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) ККУ. Триває слідство.

Як повідомлялося раніше, на Запоріжжі ДБР затримало прокурора на отриманні 2 тисяч доларів хабаря.

Фото: Відкриті джерела