Микола Левчук з Волинської області прикрасив стіни свого будинку "вишиванкою" з пластикових кришок.

Про це повідомляє видання “Буг”.

На їх пошук та збір витратив 16 років: “16 років збирав кришки. Але не кожного дня. А кілька днів на місяць. В основному зимою їх шукав. Але якщо порахувати усі дні, то більше року точно вийде потраченого часу на збір кришок”.

Митець проживає у селі Древині. Його будинок став прикрасою не лише населеного пункту, а й усієї  Іваничівської громади.

Микола Левчук – художник, раніше він писав картини. Однак через нещасний випадок пошкодив праву руку. Митець довго шукав справу, яка б принесла йому творчу реалізацію та задоволення.

Ідея з вишиванкою на будинку зародилась через мисткиню з Закарпаття. Вона теж прикрасила свій дім різнокольоровими кришечками. Проте Микола захотів реалізувати більш масштабний проєкт.

В орнаменті використано понад 20 тисяч кришок. Візерунок спершу малював на папері, а тоді викладав його вдома на підлозі.

“Опісля виміряв стіну, робив спеціальні розрахунки та на вигладженій ґрунтовкою поверхні будинку креслив невеличкі квадратики, щоб знати куди саме чіпляти кришечку, і писав якого саме кольору він має там бути. А вже після цього брав кришечку на морозостійкий клей для зовнішнього використання, щоб довше трималась”, – розповів чоловік.

Свій задум почав втілювати минулого року, а закінчив цьогоріч навесні.

Він зазначає, що зіткнувся зі складнощами. Зокрема, деякі кришки вигорають на сонці, і тоді доводиться їх заміняти.

До “вишитого” будинку веде ще й доріжка з орнаментом. В узори “одягнена” у літня кухня митці.

Наразі художник хоче оформити весь будинок у вишиванку з кришок. Для того знову шукає матеріал, зокрема – білі жовті кришечки.

Фото:Буг