У першу трійку входять Луганська та Херсонська області, а також місто Київ.

Про це сказала прес-секретар МВС Олена Матвєєва під час брифінгу.

“Трохи статистики за областями саме щодо колабораційної діяльності. Найбільше зареєстровано в ЄРДР за статтею 111-1 ККУ слідчими підрозділами в Луганській області – 174 випадки, Херсонській – 140, місто Київ – 118, Донецькій – 106, Київській – 84, Житомирській – 73, Сумській – 66, Запорізькій – 64”, – перерахувала вона.
Також Матвєєва розповіла про кілька фактів колабораційної діяльності, зафіксованих правоохоронцями.
Зокрема, слідчі повідомили про підозру двом чоловікам, котрі під час захоплення території Київської області почали співпрацювати з росіянами. Встановлено, що вони отримували гумдопомогу від РФ та поширювали її серед місцевого населення.
Також ці чоловіки передали росіянам документи із сільради, повідомляли росіянам інформацію про військових, які брали участь в АТО та ООС, інформацію про стратегічні об’єкти інфраструктури у Бучанському районі Київської області.
В іншому випадку слідчі поліції заочно повідомили про підозру чоловіку, який добровільно погодився обійняти посаду виконувача обов’язків начальника так званої “народної поліції міста Бердянська” у Запорізькій області.
Крім того, слідчі повідомляли про підозру двом керівникам приватних підприємств. Вони співпрацювали з організаціями, які або зареєстровані в Росії, або містяться на території РФ або на території ДНР і, відповідно, отримували прибуток від цих організацій і платили там податки. Ця сума налічувала понад 1 млн. російських рублів.
“Ще один випадок було внесено до ЄРДР – щодо того, що на тимчасово окупованій території Херсонської області жінка почала співпрацювати з окупантами та погодилася стати адміністратором так званого “ТРК Таврія”. До окупації це був телеканал UA: Херсон”, – зазначила Матвєєва.
Фото:Відкриті джерела