Вінницький міський суд ухвалив ув’язнити на 5 років мешканця Крижополя, який закликав окупаційні війська завдати ракетного удару по Вінницькій телевежі.

Вирок і матеріали справи на сайті Єдиного реєстру судових рішень.

Ще до початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, засуджений зв’язався через Telegram зі своїми твоаришем, який був колишнім військовослужбовцем армії РФ. Вони переписувались про необхідність артилерійських ударів по українських містах та підриву нацбезпеки України.

1 березня мешканець Вінниччини в Telegram записав аудіо про те, щоби росіянин передав до ФСБ РФ інформацію про необхідність ракетної атаки на Вінницьку телевежу. Задум звинуваченого полягав у тому, що зникнення сигналу телебачення спричинить паніку серед населення та унеможливить сповіщення населення про ракетні загрози.

Слідчі в ході обшуків виявили його телефон, на якому знайшли голосове повідомлення звинуваченого до росіянина в Telegram.

“Братан, може в тебе які є зв`язки з серйозними людьми, скинь це оповєщєніє моє, нехай нах…й в…буть вишку щоб не віщали ці канали, ….., скинь комусь …., пускай оні передадуть дальше на вашу службу безопасності, надо прекратить телевещаніє, іменно етіх каналов внутрєніх украінскіх, бо тут реально всьо перекручівают….”.

Окрім того, після голосового повідомлення, надісланого о 18:31 1 березня, звинувачений долучив ще текстове.

“Я же живу на Україні, ти понімаєш, я за цим ходом собитій дивлюся вот еті канали “СТБ”, “Інтер”, “1+1”, “ІСТВ”, і як вони віщают, які вони віщають, як вони людей настраюють, зомбірують, понімаєш, і люди збираються і йдуть на мобілізацію. Їм показують, що перелом аху..ний, в сторону української армії, а на самом дєлє, це не так. Вони підписують документи, а потом назад вже немає як, коли попадають на передову, бо вже куда назад? Тебе розстріляють. Понімаєш? Давно надо било вишку в`ї..т. Передай ето сообщеніє, тим кого ти знаєш, пускай прислушаются. Я ж тут живу, я ж в курсе дела, мнє лучше знать, настроєніє людей, после етіх каналов”.

Фото: відкриті джерела