Ексканцлерка ФРН Ангела Меркель наприкінці свого терміну більше не бачила можливості вплинути на президента Росії Володимира Путіна, оскільки відчувала, що «політично її час минув».

Про це пише Der Spiegel.

Як зазначила Меркель, влітку 2021 року після зустрічі президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна вона разом з французьким лідером Еммануелем Макроном хотіла створити незалежний європейський формат дискусії з очільником Кремля в Раді ЄС.

За словами ексканцлерки, деякі виступали проти такого діалогу, а вона вже не могла наполягати на своєму, «бо всі знали», що восени Меркель піде у відставку. Вона стверджує, що пропонувала вийти вперед колегам, але ті нібито сказали, що для них це завдання надто масштабне.

Колишня канцлерка заявила, що якби залишилася на посаді у вересні, то продовжила б свій курс, але відчувала, що «політично її час минув».

Вона згадала, що на їхню останню зустріч Путін узяв із собою главу МЗС країни-агресора Сергія Лаврова, хоча зазвичай вони зустрічалися наодинці. Меркель додала, що «для Путіна важлива тільки влада».

Ексканцлерка також вважає, що змогла «виграти час» переговорами в Мінську, які Україна змогла використати, щоб краще протистояти вторгненню Росії.

Як стало відомо, Європарламент затвердив резолюцію, в якій зазначив, що режим Лукашенка разом із Росією має відповісти за воєнні злочини в Україні.

Фото: getty images