Близько третини наданої Литвою допомоги спрямована на військові потреби.

Про це повідомила прем’єр-міністр Литви Інґріда Шимоніте.

«Обсяг наданої підтримки може становити десь від 600 до 700 млн євро. Але в підрахунку є певна складність, особливо коли йдеться про військову допомогу, що складає близько третини від загальної суми», – зазначила прем’єрка.

За її словами, у багатьох випадках йшлося про боєприпаси чи військову техніку, яка вже була у використанні, особливо на початку повномасштабного вторгнення.

«Тоді ми відразу подумали: «Що ми можемо дати прямо зараз?» Отже, ми перевірили наші запаси і віддали вам все, що могли. Але як оцінити ці ресурси? Чи за бухгалтерськими документами, чи за залишковою вартістю, чи за вартістю їхньої заміни? Тому суми тут не головне. Справді, є речі, які можна легко оцінити, як-от гроші, перераховані Світовому банку чи Національному банку України, ресурси на підтримку переселенців чи якісь інші проєкти, наприклад Фонд для українських біженців, які зараз перебувають у Литві», – пояснила Шимоніте.

Водночас вона переконана, що не варто «змагатися» з іншими країнами, аби довести, що Литва щось робить «більше або краще».

«Справа в тому, що все, що ми можемо дати Україні сьогодні, ми даємо», – підсумувала Шимоніте.

Як повідомлялося раніше, Литва передала Україні 12 бронетранспортерів М113.

Фото: Відкриті джерела