Незалежна міжнародна комісія ООН із розслідування порушень прав людини в Україні зафіксувала численні злочини, скоєні російською армією під час широкомасштабної війни, розв'язаної Росією 24 лютого 2023 року. Серед встановлених злочинів і сексуальне насильство щодо дітей.

Про це  розповіла членкиня незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ясмінка Джумхур в інтерв’ю Радіо Свобода.

Комісія встановила, що на території України були скоєні воєнні злочини, порушення прав людини та міжнародного, гуманітарного права. Відповідальність за переважну більшість виявлених порушень несуть збройні сили Російської Федерації.

Порушення можна згрупувати у дві категорії – ті, що посягають на недоторканість особи, та ті, що стосуються інфраструктури країни.

“Спектр дуже широкий. Ми говоримо про тортури, насильство, зґвалтування та інші форми сексуального насильства. Ми зареєстрували кілька злочинів проти дітей, включно з широким спектром сексуального насильства”, – зазначила Джумхур.

Коли йдеться про дітей, вони були поранені або вбиті з вогнепальної зброї, зазнали сексуального насильства.

“Ми зафіксували порушення прав дітей, які перебувають у будинках для бездоглядних дітей. Є інформація про передачу дітей з України до Російської Федерації. Вони все ще там. Питання повернення цих дітей поки що вирішується. У багатьох випадках біологічні батьки проживають в Україні”, – розказала правозахисниця.

У березні 2023 року Комісія ООН оприлюднить комплексний звіт щодо порушень прав людини та злочинів Росії під час війни проти України.

Фото: Відкриті джерела