Він публічно підтримував проросійських бойовиків на Донбасі та працював у пропагандистському інформагентстві "Росія сьогодні".

Відповідну інформацію опубліковано на сайті Офісу генерального прокурора.

Зазначається, що під час Революції Гідності у 2013–2014 роках Кіт був провідним на київському “антимайдані”, а також займався інформаційним спотворенням подій на Євромайдані та підбивав до міжетнічних конфліктів. У 2014 році він переїхав до Росії, де працював у державному пропагандистському інформагентстві “Росія сьогодні” та інформагентстві News Front.

Слідство встановило, що Кіт у своїх виступах підтримує політику РФ та поширює пропаганду на сторінках соціальних мереж. Він розпалював сепаратистські настрої серед українців та формував образ українців як націонал-фашистів.

Крім того, від початку повномасштабної російської агресії Юрій Кот підтримує дії російської влади, заявляючи про це публічно, зокрема у своєму телеграм-каналі “Юрій Кот – Бути добру!”. Там він надає спотворену інформацію про історичні та політичні факти та поширює прокремлівські наративи, дискредитуючи українців.

Примітно, що у 1999–2011 роках пропагандист працював на українському телеканалі “Інтер” і набув певної медійної популярності, яку потім використав на шкоду національній безпеці України.

Кіт підозрюється у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу. За цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк на п’ятнадцять років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фото: Відкриті джерела