Проголошення незалежної кримськотатарської держави, справа Адольфа Ейхмана і поява першої комп'ютерної миші: чим запам'ятався 9 грудня

9 грудня 1917 року Курултай кримськотатарського народу проголосив створення Кримської народної республіки. Таким чином кримські татари проголосили свою власну, незалежну державу. За задумом засновників, це мала бути парламентська республіка. Втім, проіснувала вона трошки більше місця. Вже в січні 1918 року Кримська народна республіка була ліквідована прихильниками радянської влади.

Учасники першого курултая кримськотатарського народу

9 грудня 1961 року в Єрусалимі ізраїльський суд визнає оберштрумбанфюрер СС Адольфа Ейхмана винним у злочинах проти людства і засуджує до страти. Ейхман вважався одним з «архітекторів Холокосту». Він ніс відповідальність за депортації, переслідування і вбивстава мільйонів євреїв. Після війни Ейхман переховувався в Аргнетині, звідки його викрали члени ізраїльської спецслужби «Моссад». Після винесення вироку Ейхмана повісили в ніч на 1 червня 1962 року.

Адольф Ейхман у залі суду

9 грудня 1968 року Дуглас Енгельбарт вперше публічно продемонстрував винайдену ним або в його лабораторії комп’ютерну мишу. Першим комп’ютером, набір якого включалася миша, був міні-комп’ютер Xerox 8010 Star Information System, представлений у 1981 році. Миша фірми Xerox мала три кнопки та коштувала 400 доларів США, що відповідає майже 1000 доларів у цінах 2012 року з урахуванням інфляції. Широку популярність миша здобула завдяки використанню в комп’ютерах Apple Macintosh і пізніше – в ОС Windows для IBM PC сумісних комп’ютерів.

Дуглас Енгельбарт зі своїм винаходом, комп’ютерною мишою, в руках

Фото: Відкриті джерела