У п'ятницю, 5 серня, армія Ізраїлю почала військову операцію проти терористичної організації "Ісламський джихад" в секторі Газа. Завдано кілька ударів.

Наразі ізраїльська армія завдає ударів по об’єктах в секторі Гази. В радіусі 80 км в ізраїльському тилу оголошено “особливу ситуацію” для надання владі більших повноважень щодо цивільного населення з метою його захисту.

Окрім ліквідації одного з командирів ХАМАС, також повідомляється про загибель чотирьох цивільних людей, у тому числі дитини п’яти років.

Конфлікту передував арешт лідера “Ісламського джихаду” Бассама ас-Сааді. Це сталося під час рейду в окупованому місті Дженін на Західному березі річки Йордан на початку цього тижня.

Палестинці погрожували Ізраїлю атаками у відповідь за цей арешт. За кілька годин до початку операці міністр оборони Бені Ганц звернувся до палестинського “Ісламського джихаду” з попередженням про те, що армія вживе заходів, якщо терористи не відмовляться від планів подальших нападів на Ізраїль.

“Нашим ворогам загалом і лідерам ХАМАСу та “Ісламського джихаду” я прямо кажу: “Ваш час обмежений”. Загроза буде усунена так чи інакше”, – заявив сьогодні Ганц.

ОНОВЛЕНО 19:27

Як повідомило МОЗ Сектору Газа, від ударів Ізраїлю загинуло 9 людей та 55 зазнали поранень.

Фото: Відкриті джерела