Передбачається, що забезпечувати дотримання обмеження мали б національні уряди.

Європейський Союз розглядає пропозицію Німеччини заборонити громадянам ЄС займати високооплачувані посади в російських державних компаніях. Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Ця пропозиція, якщо її офіційно представить Європейська комісія та підтримають усі країни-члени, “накине широку сітку” на громадян ЄС. Як наслідок, це, ймовірно, зачепить колишнього канцлера Німеччини Ґерхарда Шрьодера. Він очолює комітет акціонерів Nord Stream AG та раду директорів Nord Stream 2 AG“, – кажуть співрозмовники на умовах анонімності.

Передбачається, що забезпечувати дотримання обмеження мали б національні уряди.

Ці пропозиції були висунуті до того, як “Газпром” у вівторок оголосив про пошкодження газопроводу “Північний потік” поблизу данських вод. Німеччина та інші заявили, що підозрюють диверсію. “Газпром” суттєво скоротив поставки до ЄС через технічні проблеми. У травні Шрьодер залишив посаду голови російської державної нафтової компанії “Роснефть” після трьох місяців широких закликів до нього припинити зв’язки з президентом росії володимиром путіним через війну в Україні“, – нагадує агентство.

Пропонована заборона включатиме період поступового впровадження, сказав один зі співрозмовників.

Інші колишні лідери ЄС, зокрема Еско Ахо з Фінляндії та Крістіан Керн з Австрії, а також колишній прем’єр-міністр Франції Франсуа Фійон, вийшли з правління кількох російських компаній після її вторгнення в Україну.

Фото: Фейсбук