Макі Салл, який обіймає посаду голови Африканського Союзу, просить ЄС скасувати частину санкцій проти росії.

Про це пише Politico.

Салл вважає, що Євросоюз міг би зробити послаблення в санкціях проти російських банків, що дозволить країнам континенту проводити оплати за російські сільгосптовари.

«Ми хочемо платити, але це стає неможливим. Тому ми просимо в європейців той самий механізм, що й для газу та нафти», – цитує видання Салла.

Брюссель не запроваджував санкцій на експорт російських зернових чи добрив до країн, що не входять до ЄС. Але виключив кілька російських банків, зокрема «Сбєрбанк», з міжнародної платіжної системи SWIFT. Санкції ЄС залишають можливість робити платежі росії за інші імпортні товари, наприклад, газ.

Минулого місяця Салл заявив на зустрічі лідерів ЄС, що санкції щодо фінансової системи рф та труднощі з пошуком страхових компаній загрожують імпорту зерна та добрив до Африки.

Після зустрічі з путіним на початку червня Салл припустив, що західні санкції сприяють продовольчій кризі.

Проблема постачання продовольства також обговорювалася під час двосторонньої зустрічі в Парижі між Макі Саллом та президентом Франції Емманюелем Макроном минулого тижня. Макрон пояснив главі Африканського Союзу, що брак продовольства не має нічого спільного із санкціями ЄС.

Продовольча криза внесена до порядку денного саміту ЄС, який відбудеться цього тижня. Глави держав та урядів підготують заяву, що повну відповідальність за кризу несе росія, зазначає Politico.

Фото: Відкриті джерела