Декілька спеціально виготовлених гітар, на яких грали такі музиканти, як Пол Маккартні, Сол Гадсон (Слеш) та члени гурту Rolling Stones, продано на аукціоні в Нью-Йорку на підтримку постраждалих у війні Росії проти України.

Про це повідомляє News.

Інструменти, створені виробником гітар Gibson, пофарбовані у кольори українського прапора, на них різні малюнки: білі голубки з оливковими гілками, символ миру (peace) та інші, а також автографи виконавців. На аукціоні продавались і книги з автографами.

За даними аукціонного дому Julien’s, продаж інструмента, з яким Маккартні виступив улітку, приніс 77 тисяч доларів. Гітара Слеша пішла з молотка за 31 тисяч доларів, а мексиканської поп-рок-групи Maná – понад 11 тисяч доларів.

Крім проведення аукціону, Gibson запустила продаж футболок Guitars For Peace. Кошти, отримані від реалізації гітар і футболок, будуть передані на надання негайної гуманітарної допомоги в Україні через британське об’єднання благодійних організацій «Комітет з надзвичайних ситуацій». «Частина коштів також буде використана для відновлення музичних програм в Україні, коли закінчиться конфлікт»,  – йдеться в повідомленні про захід.

На тлі війни російської агресії Пол Маккартні неодноразово підтримував Україну.  Зокрема він виходив на сцену з українським прапором: вперше це сталося у червні на концерті в США, з якого розпочалося його світове турне. На іншому концерті у Сполучених Штатах музикант грав на гітарі, розфарбованій у синій та жовтий кольори.

Як повідомлялося раніше, Пол Маккартні вийшов на сцену «Гластонбері» з українським прапором.

Фото: Відкриті джерела