Прем’єрка Фінляндії підтримує надання Україні статусу кандидата на членство у ЄС, але винятку з критеріїв прийому бути не повинно.

Про це повідомляє Helsingin Sanomat.

Санна Марін під час поїздки зазначила, що Україна належить до європейської родини, Фінляндія підтримує її на шляху до ЄС.

В інтерв’ю Yle прем’єрка конкретизувала позицію, зазначивши, що Фінляндія підтримує надання Україні статусу кандидата, але без “прискореного вступу”.

“Я не бачу, як ми могли би зробити виняток – у тому сенсі, що країна має відповідати певним критеріям. Я відкрита до того, щоб надати Україні статус кандидата… Але те, що країна його отримала, не означає, що вона вже завтра стане членом ЄС. Для досягнення членства потрібно зробити чималу роботу”, ­– зауважила вона, додавши, що на зустрічах у Києві обговорювала, як було би можливо поєднати повоєнну відбудову України та “домашню роботу” для руху до ЄС.

Такої ж думки, як Фінляндія, дотримуються Греція та Кіпр. Чи погодиться Греція зі статусом кандидата України в ЄС, то Афіни хочуть спочатку побачити пропозицію Єврокомісії, на яку очікують у червні. На думку Єврокомісії орієнтуватиметься і Республіка Кіпр.

Фото: Відкриті джерела