Фільм “Ти – космос” українського режисера Павла Острікова став переможцем професійної секції Work in Progress Одеського міжнародного кінофестивалю. Цього року через повномасштабну війну Росії проти України частина індустрійної секції ОМКФ пройшла на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах.

У презентації OIFF WIP Selection взяли участь 8 проетів, які знаходяться на веришальній стадії зйомок або постпродакшн, які вироблені в Україні або спільно з Україною.

Цьогоріч, найкращим проектом, журі визначили український Sci-Fi  “Ти – космос” Павла Острікова. Нагорода була 10 000 євро.

“Ми дуже вдячні журі WIP та підтримці Barrandov Studio, і  ОМКФ, завдяки якому українські фільми мали змогу бути представленими на МКФ у Карлових Варах. Ми маємо всі шанси доробити фільми, знайти потенційних партнерів і заявити про Україну. Життя триває і наша індустрія продовжує існувати, навіть в ці важкі воєнні часи”, – зазначила продюсерка фільму Анна Яценко.

Сюжет полягає в наступному: відлюдькуватий український далекобійник Андрій (Володимир Кравчук), який протягом двох років летить на космічному вантажному судні до найближчої чорної діри. Разом із бортовим комп’ютером Максимом, якого запрограмовано розважати пілота, вони мають скинути у чорну діру контейнери з ядерними відходами. Але раптом планета Земля вибухає, і Андрій залишається єдиним людиною у Всесвіті… доки на зв’язок із ним не виходить лаборантка французької космічної станції Катрін. Андрій та Катрін вирішують летіти назустріч одне одному. Ця подорож триває три довгі роки, протягом яких герої закохуються.

Стрічка створюється за підтримки Держкіно. Виробник — компанія ForeFilms, співзасновники якої Володимир та Анна Яценко виступили продюсерами стрічки.

Це вже не перша перемога фільму. У травні, стрічка отримала нагороду First Cut Lab Award у програмі Ukrainian Films Now в межах Каннського кіноринку Marché du Film.

Фото: агенція Movie